«Powrót

Deklaracja dostępności architektonicznej Urzędu Skarbowego w Pszczynie

Deklaracja dostępności architektonicznej Urzędu Skarbowego w Pszczynie

Deklaracja dostępności architektonicznej Urzędu Skarbowego w Pszczynie

grafika przedstawiająca wózek inwalidzki

Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli

Budynek Urzędu Skarbowego w Pszczynie mieści się w centrum miejscowości przy zbiegu ulic 3 Maja oraz Dworcowej, w niewielkiej odległości od Centrum Przesiadkowego i Dworca PKP. Obiekt składa się z dwóch budynków A i B połączonych łącznikiem, posiadających osobne wejścia. Do budynku A wchodzi się po jednostopniowym podeście lub bezpośrednio z chodnika, a następnie przez dwoje jednoskrzydłowych drzwi otwieranych ręcznie. Za drzwiami wejściowymi w korytarzu znajduje się pomieszczenie ochrony. W budynku B znajdują się dwa wejścia - jedno od ulicy 3 Maja, drugie od ulicy Dworcowej. Do obu wejść prowadzą schody, które łączą się w wiatrołapie, a następnie przez automatycznie otwierane drzwi wchodzi się na korytarz prowadzący do Sali Obsługi Klienta znajdującej się na parterze budynku. Wiatrołap połączony jest również z dźwigiem osobowym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych. Za drzwiami przesuwnymi, w korytarzu z prawej strony mieści się drugie pomieszczenie ochrony. Stanowiska ochrony czynne są przez cały czas otwarcia Urzędu i można tam uzyskać podstawowe informacje dotyczące możliwości załatwienia sprawy.

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind

Osoby niepełnosprawne ruchowo i na wózkach mogą swobodnie poruszać się jedynie w obrębie parteru budynku B. Niepełnosprawni mogą skorzystać z dźwigu osobowego, który zapewnia transport z poziomu parkingu na parter budynku B. Wejście na piętra możliwe jest wyłącznie po schodach, gdyż budynek nie posiada windy na wyższe kondygnacje. Toaleta w budynku B na parterze jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych

Opis dostosowań, np. posiadanie pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych

Budynek nie posiada pochylni dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, nie ma systemu informacji głosowych ani pętli indukcyjnych. Osoby mające trudności w poruszaniu się mogą skorzystać z dźwigu osobowego i zainstalowanego dzwonka znajdującego się przy wejściu do dźwigu, pozwalającego przywołać pracownika ochrony, który pomoże dostać się do budynku. W budynku brak oznaczeń w alfabecie brajla, brak oznaczeń kontrastowych oraz w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych

Na parkingu Urzędu wydzielono dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach

Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.