«Powrót

KAS wspiera małą i średnią przedsiębiorczość

KAS wspiera małą i średnią przedsiębiorczość

KAS wspiera małą i średnią przedsiębiorczość

Kongres Europejski 17-19 października 2018 w Katowicach

 

  • W dniach 17-19 października br. w Katowicach odbędzie się najważniejsze spotkanie firm sektora MŚP w Europie.
  • Kolejna już 8. Edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw rozpocznie się 17 października 2018 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Sektor małych i średnich przedsiębiorstw jest siłą napędową polskiej gospodarki. Ideą Kongresu jest wymiana poglądów oraz poznanie oczekiwań środowisk gospodarczych. Celem wydarzenia jest wsparcie działalności gospodarczej małych i średnich firm, stworzenie im lepszych warunków do dalszego rozwoju. W ramach 8. edycji odbędzie się kilkadziesiąt  paneli poświęconych tematyce przedsiębiorczości, zarządzania, gospodarki, prawa, finansów, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy.

Podczas drugiego dnia Kongresu (18.10) w strefie eksperta pracownicy i funkcjonariusze KAS zaprezentują szereg tematów i zagadnień podatkowych, których celem jest wsparcie legalnej działalności gospodarczej oraz zapewnienie stabilnych, efektywnych i zrównoważonych finansów publicznych oraz wysokiej jakości świadczonych usług. Tematyka prelekcji obejmuje m.in. nowe technologie chroniące podatników, nabycie i rozliczenie środków transportu, Split payment, JPK, a także zagadnienia związane z kontrolą wyrobów wrażliwych i ochronę środowiska przed napływem odpadów.

Dodatkowo w trakcie Kongresu na stoisku informacyjnym KAS zainteresowani będą mogli uzyskać niezbędne informacje, dotyczące wdrożenia usług, projektów oraz koncepcji, które ukierunkowane są na wspieranie dobrowolnego wypełniania obowiązków podatkowych i celnych. Uproszczenia i automatyzacja usług, ujednolicenie interpretacji prawa podatkowego oraz wsparcie podatników i przedsiębiorców w sposób istotny przyczyniają się do budowania dobrych warunków do rozwoju polskiej przedsiębiorczości. Formuła Kongresu jest okazją do dyskusji i poznania oczekiwań przedsiębiorców.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 15.10.2018 Data publikacji: 15.10.2018 11:40 Data ostatniej modyfikacji: 15.10.2018 11:45
Autor: Grażyna Kmiecik Osoba publikująca: Małgorzata Kostecka Osoba modyfikująca: Małgorzata Kostecka
Rejestr zmian