«Powrót

Deklaracja dostępności architektonicznej Urzędu Skarbowego w Jastrzębiu-Zdroju

Deklaracja dostępności architektonicznej Urzędu Skarbowego w Jastrzębiu-Zdroju

Deklaracja dostępności architektonicznej Urzędu Skarbowego w Jastrzębiu-Zdroju

grafika przedstawiająca wózek inwalidzkiOpis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli

Siedziba Urzędu Skarbowego w Jastrzębiu-Zdroju usytuowana jest w dzielnicy Zdrój przy ul. 11 Listopada, w sąsiedztwie marketu Polo. Budynki nr 1 i nr 2 Urzędu nie są przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Główne wejście do urzędu - budynek nr 1 - dostępne jest od strony ulicy 11 Listopada. Przy schodach wejściowych do tego budynku znajduje się dzwonek, z którego może skorzystać osoba niepełnosprawna. Pomieszczenie służby ochrony znajduje się po prawej stronie za drzwiami wejściowymi, czynne przez cały czas otwarcia urzędu. Pracownicy ochrony i obsługi bieżącej pomagają osobom niepełnosprawnym ruchowo w przedostaniu się na wysoki parter budynku, gdzie mieści się sala obsługi podatnika. Do urzędu można dojechać samodzielnie lub autubusami komunikacji miejskiej. 

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind

Osoby niepełnosprawne ruchowo mogą swobodnie poruszać się jedynie w obrębie parteru. Szerokość drzwi na parterze budynku nr 1 umożliwia osobom poruszajacym się na wózkach dostęp do korytarza i sali obsługi klienta. Toaleta w budynku nr 1, zlokalizowana za pomieszczeniem ochrony, nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Opis dostosowań, np. posiadanie pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych

W urzędzie nie ma pochylni dla osób niepełnosprawnych, windy i platform, oznaczeń w alfabecie Braile`a, oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Stanowisko ochrony nie posiada pętli indukcyjnej.

Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych

Przed siedzibą urzędu znajduje się wydzielone miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach

Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.