«Powrót

Wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w ZUS przez biznes.gov.pl

Wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w ZUS przez biznes.gov.pl

Wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w ZUS przez biznes.gov.pl

Plakat informacyjny

 

Wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w ZUS przez biznes.gov.pl

W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych systematycznie staramy się udostępniać swoim klientom nowoczesne rozwiązania w zakresie świadczonych usług.

W listopadzie wprowadziliśmy kolejne ułatwienie dla przedsiębiorców. Jeśli jesteś użytkownikiem portalu Biznes.gov.pl, możesz tam złożyć wniosek do ZUS o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek.


To wspólny projekt Ministerstwa Rozwoju oraz  Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Na Biznes.gov.pl ministerstwo rozwoju dołączyło usługę "niezaleganie w ZUS", która przybliża nas do realizacji postulatu "cyfrowego jednego okienka".


Jak uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą chcesz uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS poniżej dowiesz się jak to zrobić.

Instrukcja "Jak uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS za pośrednictwem Biznes.gov.pl" (pdf 4,1 mb).

 

Usługę zrealizujesz w całości przez internet. Potrzebujesz jedynie Profilu Zaufanego lub e-dowodu, by zalogować się do serwisu Biznes.gov.pl. Jeśli jeszcze nie masz profilu na PUE ZUS, założysz go w jednym z kroków usługi, dzięki temu dane w Twoim wniosku będą już w znacznej części wypełnione.
Dopisz tylko cel uzyskania zaświadczenia, liczbę egzemplarzy i miejscowość, z której składasz wniosek. Tak przygotowany dokument podpisz Profilem Zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wniosek od razu trafi do realizacji w ZUS.


Nasza odpowiedź pojawi się na Biznes.gov.pl, o czym powiadomimy Cię e-mailem lub SMS-em. Twoje zaświadczenie będzie gotowe do odebrania po zalogowaniu się do konta Biznes.gov.pl, w zakładce „Moje sprawy".  Dokument możesz też odebrać na portalu PUE ZUS, w skrzynce odbiorczej.


Usługę „Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS" zrealizujesz pod adresem: www.biznes.gov.pl/pl/firma/zus/chce-rozliczac-zus/proc_750-zaswiadczenie-o-niezaleganiu-zus (link otwiera nową stronę w innym serwisie) .

Izabela Jakubek
Koordynator ds. komunikacji
społecznej i edukacji
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Oddział w Chorzowie

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 27.11.2019 Data publikacji: 27.11.2019 11:50 Data ostatniej modyfikacji: 27.11.2019 11:57
Autor: Zakład Ubezpieczeń Społecznych Osoba publikująca: Karolina Sapeta Osoba modyfikująca: Karolina Sapeta
Rejestr zmian