«Powrót

Przed nami kolejna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Przed nami kolejna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Przed nami kolejna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

baner zapraszający na spotkania

W dniach 16-18 października 2019 roku w MCK Katowice przedsiębiorcy spotkają się z przedstawicielami najwyższych władz państwowych, samorządowych, kluczowych instytucji kultury i świata nauki. Celem wydarzenia jest wsparcie działalności gospodarczej małych i średnich firm, stworzenie im lepszych warunków do dalszego rozwoju. Wśród wystawców zaprezentuje się również śląska KAS.

 

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw to cykl debat i paneli dyskusyjnych z udziałem  przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw, samorządu terytorialnego, instytucji otoczenia biznesu, uczelni wyższych oraz instytucji naukowo-badawczych, parlamentarzystów i władz rządowych. Wśród wystawców śląska KAS. Podczas trzech dni Kongresu uczestnicy wydarzenia będą mogli uzyskać informacje dotyczące działania Krajowej Administracji Skarbowej, pobieranych podatków i konieczności wywiązywania się z obowiązków podatkowych. Dyżury eksperckie na stanowisku Krajowej Administracji Skarbowej będą pełnić eksperci merytoryczni śląskiej KAS:

  • Środa 16 październik 2019 – Obsługa raportów JPK_VAT w aplikacji WRO-system, ulga za „złe długi", obliczanie podatku od wewnątrzwspólnotowego nabycia środka transportu VAT-23, WNT paliw silnikowych
  • Czwartek 17 października 2019 - Kasy rejestrujące online, obowiązki, terminy i zwrot ulgi za zakup kasy, zagadnienia dot. ponownej rejestracji do VAT
  • Piątek 18 października 2019 – PIT zero, opodatkowanie dochodów z zagranicy, ulgi i odliczenia, Twój e-PIT, obniżona stawka podatku, itp.

Współpraca i stały kontakt KAS z podatnikami ma na celu wspieranie aktywności gospodarczej podmiotów oraz podnoszenie standardów obsługi klienta. Formuła kongresu jest okazją do dyskusji i poznania oczekiwań przedsiębiorców, co pozwoli na opracowanie rozwiązań i usług, które znajdą aprobatę i przyczynią się do wzrostu gospodarczego kraju.

Sektor małych i średnich przedsiębiorstw jest siłą napędową polskiej gospodarki. Ideą kongresu jest wymiana poglądów oraz poznanie oczekiwań środowisk gospodarczych. KAS prezentuje otwarte i nowoczesne podejście do klientów i wdraża ułatwienia z wykorzystaniem narzędzi elektronicznych. Bogata oferta innowacyjnych rozwiązań, w tym również elektronicznych, jest dowodem na realizację oczekiwań sektora gospodarczego.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 14.10.2019 Data publikacji: 14.10.2019 12:36 Data ostatniej modyfikacji: 14.10.2019 12:36
Autor: Grażyna Kmiecik Osoba publikująca: Małgorzata Kostecka Osoba modyfikująca: Małgorzata Kostecka
Rejestr zmian