«Powrót

3 miliony umówionych wizyt – sukces nowej usługi KAS

3 miliony umówionych wizyt – sukces nowej usługi KAS

3 miliony umówionych wizyt – sukces nowej usługi KAS

Grafika z symbolicznym kalendarzem i wskazującą dłonią. Napis: Umów wizytę w urzędzie skarbowym.
  • 3 mln wizyt umówiono do tej pory w całej Polsce za pomocą usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym"
  • W województwie śląskim skorzystało z niej ponad 232 tysiące podatników.
  • Umawiając wizytę przez internet dbasz o swój komfort i bezpieczeństwo.

Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym" została wprowadzona w listopadzie 2020 r. Głównym celem usługi jest poprawienie komfortu załatwiania spraw, a podczas pandemii było nim także zwiększenie bezpieczeństwa klientów i pracowników.

Liczba umówionych wizyt przekroczyła właśnie 3 mln, kiedy to w poniedziałek 21 czerwca br. w Urzędzie Skarbowym w Nowym Sączu o godzinie 9.30 zarejestrowano wizytę z takim właśnie numerem. Sprawa, którą załatwiał „jubileuszowy" podatnik dotyczyła podatków majątkowych, a konkretnie opodatkowania umowy kupna-sprzedaży

W województwie śląskim zarezerwowano do tej pory 232 277 wizyt w urzędach skarbowych śląskiej KAS – i jest to trzecia lokata w skali kraju.

Śląscy podatnicy umawiając wizytę w urzędzie skarbowym przez internet  doceniają przede wszystkim komfort, bezpieczeństwo i oszczędność czasu.

Najchętniej z usługi umawiania wizyt korzystają podatnicy z Mazowsza (ponad 464 tys. umówionych wizyt) oraz województwa łódzkiego  (blisko 243 tys. wizyt).

Ze statystyk usługi wynika, że średni ogólny czas obsługi podatnika podczas umówionych wizyt wynosi jedynie 13 minut, a najczęstszym powodem rezerwacji jest uzyskanie zaświadczenia lub załatwienie spraw związanych z podatkami majątkowymi.

Przypominamy jednocześnie, że wiele spraw w urzędzie skarbowym można załatwić bez wychodzenia z domu, na podatki.gov.pl (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym) lub telefonicznie. Najszybszym i najłatwiejszym sposobem umówienia wizyty jest rezerwacja za pomocą elektronicznego formularza (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym) dostępnego na stronie podatki.gov.pl. Wystarczy wskazać konkretny urząd w którym chcemy załatwić sprawę, następnie wybrać dogodny dzień i godzinę. Umożliwia to szybkie i komfortowe załatwienie spraw, bez konieczności stania w kolejkach i z zachowaniem środków ostrożności. 

Nie ma potrzeby umawiania wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru). Jeżeli chcesz wyjaśnić wątpliwości dotyczące składanego dokumentu - umów wizytę na podatki.gov.pl (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym).