«Powrót

Śląska KAS licytuje kosztowności z brylantami

Śląska KAS licytuje kosztowności z brylantami

Śląska KAS licytuje kosztowności z brylantami

pierścionek z brylantami z bliska
pierścionek z brylantami z bliska
pierścionek z brylantami z bliska
  • Biżuterię z białego złota z brylantami licytuje śląska KAS.
  • Szacunkowa wartość licytowanej biżuterii to ponad 229 tys. złotych.
  • Cena wywołania w pierwszym terminie licytacji to 3/4 szacunkowej wartości biżuterii.

Już w środę (24.02.2021 roku)  o godzinie 10.00 odbędzie się pierwsza licytacja kosztowności, które zostały zarekwirowane na rzecz Skarbu Państwa od pana Henryka Musialskiego.  

Na licytację trafiło 5 sztuk bransoletek, naszyjnik oraz pierścionek – wszystkie wyroby jubilerskie są wykonane z białego złota i wysadzane brylantami. Szczegółowy opis wyrobów zawiera obwieszczenie o licytacji - dostępne na stronie Drugiego Urzędu Skarbowego w Katowicach.

Zgodnie z wyceną biegłego całkowita wartość licytowanej biżuterii wynosi ponad 229 tys. złotych. Cena wywołania w pierwszym terminie licytacji to ¾  szacunkowej wartości biżuterii. Jeżeli pierwsza licytacja nie dojdzie do skutku - termin drugiej licytacji ustalono na 25 lutego 2021 roku. Cena wywołania na drugiej licytacji wynosi 1/2 wartości szacunkowej oferowanej biżuterii. W związku z epidemią koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19, w czasie pobytu w obiekcie urzędu skarbowego obowiązują zasady bezpieczeństwa wynikające z obostrzeń epidemiologicznych. Osoby uczestniczące w licytacji są obowiązane do stosowania maseczek zasłaniających usta oraz nos.

Wyjątkowe kosztowności były wystawiane do licytacji w lutym 2020 roku. Każdy z przedmiotów można było wylicytować za 3/4 jego wartości, jednak chętni się nie zjawili. Licytacja w drugim terminie została odwołana w związku z wprowadzonymi obostrzeniami epdemiologicznymi.