«Powrót

Zaproszenie na uroczyste obchody Dnia KAS

Zaproszenie na uroczyste obchody Dnia KAS

Zaproszenie na uroczyste obchody Dnia KAS

Kompania honorowa Izby Administracji Skarbowej w Katowicach

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Katowicach  zaprasza na uroczystość wojewódzkich obchodów Dnia Krajowej Administracji Skarbowej połączonych z uhonorowaniem Izby Administracji Skarbowej w Katowicach nadaniem sztandaru KAS. Współorganizatorem uroczystości  jest Krajowa Informacja Skarbowa. Uroczystości odbędą się w niedzielę 6 października 2019 r. w Katowicach. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10:30 mszą św. w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Mieszkańcy regionu będą mieli możliwość uczestniczenia w mszy świętej oraz uroczystym apelu, podczas którego nastąpi nadanie sztandaru KAS.

Uroczystości uświetni Kompania Honorowa Krajowej Administracji Skarbowej z Warszawy, poczty sztandarowe służb celno-skarbowych oraz Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Po zakończeniu uroczystości na Placu Chrobrego będzie można podziwiać pojazdy specjalistyczne wykorzystywane przez funkcjonariuszy śląskiej Służby Celno-Skarbowej podczas codziennych działań kontrolnych: mobilne laboratorium do badania paliw, nowoczesną toyotę o napędzie hybrydowym, radiowóz typu biuro oraz wyspecjalizowany pojazd do prześwietlania towarów. Na stoisku edukacyjnym śląskiej KAS pracownicy i funkcjonariusze będą prezentować ciekawostki podatkowe z całego świata, okazy dzikiej fauny i flory zagrożone wyginięciem, a także przestrzegać przed nabywaniem towarów pirackich i podrabianych, które stanowią zagrożenie dla użytkowników i  konsumentów. 

Serdecznie zapraszamy!