«Powrót

Śląskie urzędy wśród najlepszych w Polsce

Śląskie urzędy wśród najlepszych w Polsce

Śląskie urzędy wśród najlepszych w Polsce

naczelnicy śląskich urzędów skarbowych nagrodzeni

Gala finałowa konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" odbyła się 28 czerwca 2017 r. w siedzibie Business Centre Club. 70 urzędów, wyróżnionych przez przedstawicieli biznesu, może posługiwać się tym tytułem przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu.

Wśród nagrodzonych znalazło się siedem urzędów skarbowych z województwa śląskiego: 

  • Pierwszy Urząd Skarbowy w Częstochowie
  • Drugi Urząd Skarbowy w Częstochowie
  • Urząd Skarbowy w Kłobucku
  • Drugi Urząd Skarbowy w Katowicach
  • Urząd Skarbowy w Żorach
  • Pierwszy Urząd Skarbowy w Bielsku Białej
  • Drugi Śląski Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej

Przyjazna administracja kluczowym partnerem dla biznesu

Prezes Business Centre Club Marek Goliszewski, gratulując naczelnikom nagrodzonych urzędów, podkreślił, że działania administracji skarbowej i przedsiębiorców mają wspólny cel, którym jest stabilność budżetu państwa. Zwrócił uwagę na dwie rzeczy, które utrudniają realizację tego celu: szarą strefę oraz trudne i skomplikowane prawo. Dlatego tak ważna jest wzajemna współpraca między biznesem a administracją.

Dyrektor Departamentu Poboru Podatków w Ministerstwie Finansów Tomasz Strąk odczytał list szefa Krajowej Administracji Skarbowej Mariana Banasia, w którym minister pogratulował naczelnikom nagrodzonych urzędów skarbowych za ogromny wkład w budowanie profesjonalnej i przyjaznej administracji. Szef KAS zaakcentował, że sukcesywna modernizacja administracji skarbowej jest odpowiedzią na potrzeby podatników, a oceny wystawione przez przedsiębiorców są dla tej administracji impulsem do dalszych zmian. Tomasz Strąk zauważył, że w trudnym okresie wdrażania reformy KAS administracji skarbowej udało się połączyć poprawę ściągalności podatków z przyjaznym podejściem do podatników.

Kanclerz Loży Łódzkiej Krzysztof Borkowski zwrócił uwagę na wyraźną pozytywną zmianę nastawienia urzędów do przedsiębiorców. Jego zdaniem bardzo ważna jest otwarta postawa urzędników, nastawiona na pomoc w rozwiązywaniu problemów przedsiębiorców. W imieniu nagrodzonych organizatorom konkursu podziękowała naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Radomiu Bożena Rusinowska.

List Pana Mariana Banasia, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów, Szefa Krajowej Administracji Skarbowej (plik pdf 616 KB)

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 29.06.2017 Data publikacji: 29.06.2017 12:30 Data ostatniej modyfikacji: 29.06.2017 12:30
Autor: Michał Kasprzak Osoba publikująca: Małgorzata Kostecka Osoba modyfikująca: Małgorzata Kostecka
Rejestr zmian