«Powrót

Podsumowanie akcji „Szybki PIT” w galeriach handlowych

Podsumowanie akcji „Szybki PIT” w galeriach handlowych

Podsumowanie akcji „Szybki PIT” w galeriach handlowych

W ramach Akcji „Szybki PIT" w miniony piątek i w sobotę 6 i 7 kwietnia podatnicy mogli wysłać swoją roczną deklarację podatkową podczas popołudniowych i wieczornych zakupów. W 15 najpopularniejszych centrach handlowych w województwie śląskim na specjalnie przygotowanych stanowiskach pracownicy urzędów skarbowych czekali na osoby chcące nie tylko dowiedzieć się czegoś więcej na temat zeznań rocznych, ale również pragnących wysłać PIT elektronicznie bezpośrednio do swojego urzędu skarbowego. Po wysłaniu deklaracji za pomocą systemu e-Deklaracje, podatnicy otrzymywali urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO). W całej Polsce w akcja odbyła się w aż 92 centrach handlowych.

W akcję „Szybki PIT" w centrach i galeriach handlowych w województwie śląskim zaangażowanych było ponad 100 pracowników z 16 urzędów skarbowych, którzy w piątek i sobotę obsłużyli ponad 1660 osób i pomogli wysłać ponad 1330 deklaracji podatkowych.

Akcja w galeriach i centrach handlowych to już kolejne wydarzenie przewidziane w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Szybki PIT". Akcja „Szybki PIT", zorganizowana przez Ministerstwo Finansów we współudziale izb administracji skarbowych, ma na celu pomóc tym wszystkim, którzy mają problem z wypełnieniem swojego zeznania rocznego. W ramach wydarzeń przewidzianych do końca kwietnia Ministerstwo zamierza jeszcze uruchomić w dniach 12, 19 i 26 kwietnia dyżury telefoniczne, w czasie których eksperci odpowiedzą na pytania podatników dotyczące rozliczenia rocznego. Natomiast w dniach 26 i 27 kwietnia,  czyli pod koniec okresu na składanie PIT, kiedy w urzędach panuje wzmożony ruch, wszystkie urzędy skarbowe w Polsce będą pracować dłużej.

Akcja „Szybki PIT" potrwa do końca kwietnia.


Więcej informacji na temat akcji można uzyskać na stronie: www.szybkipit.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 09.04.2018 Data publikacji: 09.04.2018 13:32 Data ostatniej modyfikacji: 09.04.2018 14:07
Autor: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach Osoba publikująca: Karolina Sapeta Osoba modyfikująca: Karolina Sapeta
Rejestr zmian