«Powrót

PIT-OP – Łatwy 1 procent podatku dla emeryta i rencisty

PIT-OP – Łatwy 1 procent podatku dla emeryta i rencisty

PIT-OP – Łatwy 1 procent podatku dla emeryta i rencisty

W tym roku po raz drugi emeryci i renciści w sposób uproszczony mogą przekazać wybranej organizacji pożytku publicznego 1% podatku należnego.

PIT-OP - oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego – mogą złożyć emeryci i renciści, którzy nie mają obowiązku składnia zeznania podatkowego, gdyż rozliczeni zostali przez organ rentowy na formularzu PIT-40A i jednocześnie chcą przekazać 1% podatku dla wybranej organizacji pożytku publicznego. Mogą to uczynić bez składania zeznania, poprzez złożenie oświadczenia na formularzu PIT-OP. Na formularzu należy uzupełnić wyłącznie własne dane osobowe oraz numer KRS organizacji, której chcemy przekazać 1% podatku.

Na podstawie złożonego przez podatnika oświadczenia PIT-OP urząd skarbowy samodzielnie wyliczy kwotę 1 procenta podatku i przekaże ją na wskazaną w oświadczeniu organizację pożytku publicznego.

Oświadczenie PIT-OP można złożyć elektronicznie lub papierowo.

By złożyć online PIT-OP można skorzystać z :

  • formularza online dostępnego na Portalu Podatkowym (www.portalpodatkowy.mf.gov.pl-linki otwierają nowe okno w serwisie zewnętrznym) w części ogólnodostępnej  po wybraniu zakładki PIT-OP lub
  • Systemu e-Deklaracje korzystając z aplikacji desktop, formularza interaktywnego, systemów zewnętrznych (www.portalpodatkowy.mf.gov.pl zakładka e-Deklaracje, Formularze, PIT) lub
  • formularzy udostępnionych w bankowości elektronicznej (wybranego banku krajowego lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej).
bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 13.03.2018 Data publikacji: 13.03.2018 14:02 Data ostatniej modyfikacji: 13.03.2018 14:02
Autor: Michał Kasprzak Osoba publikująca: Małgorzata Kostecka Osoba modyfikująca: Małgorzata Kostecka
Rejestr zmian