«Powrót

Zabezpieczyli ponad 10 ton trefnych wyrobów tytoniowych

Zabezpieczyli ponad 10 ton trefnych wyrobów tytoniowych

Zabezpieczyli ponad 10 ton trefnych wyrobów tytoniowych

Mundurowi z KAS i policji zabezpieczyli ponad 10 ton nielegalnych wyrobów tytoniowych
Setki kartonów z nielegalnym tytoniem i odpadami papierosowymi.
Mundurowi sprawdzają zawartość kartonów.

Funkcjonariusze KAS wspólnie z policjantami z Myszkowa zabezpieczyli ponad 10 ton nielegalnych wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Wartość trefnych towarów to prawie 7 mln złotych. Nielegalny towar należał do 41-letniego mieszkańca gminy Poraj.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie ustalili, że na terenie jednej z firm w Markowicach znajduje się nielegalne składowisko tytoniu. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Służby Celno- Skarbowej wkroczyli na jej teren. Na działce i w pomieszczeniu gospodarczym odkryli setki kartonów z tytoniem i odpadami papierosowymi.
W sumie mundurowi zabezpieczyli ponad 10 ton nielegalnych wyrobów tytoniowych oraz prawie 1,2 tony opakowań stanowiących odpady poprodukcyjne. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły w tym przypadku prawie 8 mln. zł.

Trefny towar trafił już do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego.
Właścicielem nielegalnych wyrobów tytoniowych okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Poraj. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Grożą mu wysokie kary oraz przepadek towaru.

Warto przypomnieć, że każdy, kto decyduje się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nieposiadających znaków akcyzy, popełnia przestępstwo lub wykroczenie skarbowe. Grozi za to kara grzywny lub nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. O wysokości kary decyduje sąd.