«Powrót

Święto Niepodległości w Katowicach

Święto Niepodległości w Katowicach

Święto Niepodległości w Katowicach

Przemarsz żołnierzy Wojska Polskiego ulicami Katowic na uroczystości pod pomnikiem J. Piłsudskiego.
Przemawia wojewoda śląski pod pomnikiem J.Piłsudskiego.
Uczestnicy uroczystości podczas apelu przed pomnikiem J. Piłsudskiego.
Stoisko tematyczne KAS przygotowane dla uczestników pikniku z okazji 11 listopada.

Defilada, uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, wystawy i pokazy sprzętu służb - tak wyglądały główne obchody Święta Niepodległości w Katowicach.

Uroczystości Święta Niepodległości rozpoczęły się 11 listopada o godzinie 10.00 na placu przed Archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach, gdzie wystąpiła orkiestra górnicza oraz chór X LO im. I. J. Paderewskiego.

O godz.10.30 w Archikatedrze Chrystusa Króla rozpoczęła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny celebrowana przez ks. abpa Wiktora Skworca. Oprawę artystyczną nabożeństwa zapewnili artyści z Filharmonii Śląskiej.

Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli na plac Chrobrego. Przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego odbyła się główna część uroczystości z udziałem wojewody śląskiego oraz przedstawicieli najważniejszych instytucji w naszym regionie. Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach reprezentowali: insp. Dariusz Preficz oraz podinsp. Sławomir Musiał.

Po zakończeniu części oficjalnej, na placu Sejmu Śląskiego można było zobaczyć wystawę sprzętu i wyposażenia służb mundurowych. Na stanowisku Krajowej Administracji Skarbowej odwiedzający mogli podziwiaćokazy roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem oraz przykłady towarów podrabianych, zatrzymanych przez Służbę Celno-Skarbową.