«Powrót

Posypały się mandaty

Posypały się mandaty

Posypały się mandaty

sylwetki policjanta i funkcjonariusza UCS
samochód policji
kontrola samochodów
kpies policyjny obwąchujący samochód

W sobotę, w ramach wspólnej akcji Śląskiej Służby Celno-Skarbowej, Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego mundurowi kontrolowali taksówki oraz osoby świadczące usługi przewozowe. Sprawdzali czy kierowcy wywiązują się obowiązku rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej i posiadają niezbędne uprawnienia.

Spośród kilkudziesięciu skontrolowanych kierowców ośmiu, mimo posiadania kasy fiskalnej nie rejestrowało sprzedaży i nie wydawało klientom paragonów. Kierowcy nie próbowali się nawet tłumaczyć i przyjmowali mandaty w wysokości od 200 do 500 zł.

Była to kolejna akcja kontroli katowickich taksówkarzy i przewoźników. Nadal nie wszyscy kierowcy rejestrują sprzedaż za pomocą kasy rejestrującej i wydają klientom paragony za wykonaną usługę.

Osoby, które nie płacą podatków oszukują swoich klientów. Pieniądze, które powinny być wydane na nasze drogi, zdrowie, edukacje są przez nich przywłaszczane. Cierpią na tym także uczciwi kierowcy, którzy każdego dnia konkurują z oszustami – mówi Michał Kasprzak rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. Kierowcy mogą spodziewać się podobnych akcji także w najbliższych tygodniach szczególnie w weekendy oraz w trakcie dużych imprez plenerowych – dodaje Kasprzak.

Pełne ręce roboty miała także Inspekcja Transportu Drogowego, która ujawniła dwóch kierowców, którzy nie posiadali niezbędnych uprawnień. Za taki czyn grozi kara w wysokości nawet 8000 zł.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 04.07.2017 Data publikacji: 04.07.2017 10:01 Data ostatniej modyfikacji: 04.07.2017 10:01
Autor: Michał Kasprzak Osoba publikująca: Małgorzata Kostecka Osoba modyfikująca: Małgorzata Kostecka
Rejestr zmian