«Powrót

Osiemnasty Dzień Otwarty Szkoły Policji w Katowicach

Osiemnasty Dzień Otwarty Szkoły Policji w Katowicach

Osiemnasty Dzień Otwarty Szkoły Policji w Katowicach

Funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej przy stoisku z okazami roślin i zwierząt zagrożonymi wyginięciem
Przybyli na Dzień Otwarty goście zapoznają się z okazami prezentowanymi przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej
Poczet sztandarowy katowickiej Szkoły Policji

Miasteczko symulacyjne, widowiskowe pokazy służb mundurowych, występ orkiestry policyjnej, zakazane pamiątki z podróży – takie atrakcje czekały na wszystkich odwiedzających Szkołę Policji w Katowicach.

W piątek (09.06) odbył się kolejny Dzień Otwarty katowickiej Szkoły Policji. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął prezydent Katowic dr Marcin Krupa. W tym wyjątkowym wydarzeniu specjalnie dla dzieci służby mundurowe przygotowały szereg atrakcji.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00 na placu apelowym od zbiórki i przemarszu pododdziałów szkolnych. W trakcie tego dnia każdy odwiedzający miał możliwość przyjrzeć się z bliska tajnikom policyjnego szkolenia, a także podziwiać wiele innych atrakcyjnych pokazów i stanowisk. Pokazy rozpoczęły się na placu apelowym, gdzie słuchacze naszej szkoły zaprezentowali wybrane elementy sportów walki oraz technik obezwładniania napastnika. Na terenie miasteczka symulacyjnego funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej przedstawili pokaz odbijania zakładników. Policjanci ze Szkoły Policji w Katowicach prezentowali zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców i sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic przygotowali specjalne stoisko, gdzie odwiedzający mogli zobaczyć okazy roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem. Mundurowi zaprezentowali koralowce, buty i torebki ze skóry węży, niedźwiadka baribala oraz kapelusz z Australii.