«Powrót

Dzień Krajowej Administracji Skarbowej na Śląsku

Dzień Krajowej Administracji Skarbowej na Śląsku

Dzień Krajowej Administracji Skarbowej na Śląsku

sztandar KAS
msza święta z okazji dnia KAS
pracownicy i funkcjonariusze w auli wydziału teologicznego UŚ z okazji dnia KAS
pracownicy i funkcjonariusze nagrodzeni i awansowani z okazji dnia KAS

W piątek (29.09) województwie śląskim pracownicy i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej świętowali pierwsze regionalne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta msza święta w katowickiej Archikatedrze, a później uroczysta zbiórka. Tego dnia wyróżnieni pracownicy i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej otrzymali medale za długoletnią służbę oraz odznaczenia i awanse na wyższe stopnie lub stanowiska służbowe.

 

W wojewódzkich obchodach pierwszego święta powstałej 1 marca br. Krajowej Administracji Skarbowej uczestniczył dr Janusz Jasiński Dyrektor

Departamentu Organizacji i Wdrożeń w Ministerstwie Finansów oraz Mariusz Trepka Wicewojewoda Śląski. Zaproszenie do udziału w uroczystościach przyjęli również szefowie i reprezentanci służb mundurowych oraz urzędów i instytucji, wspierających i współpracujących ze śląską Izbą Administracji Skarbowej.

Ceremonię rozpoczęła msza święta w Archikatedrze pw. Chrystusa Króla w  intencji pracowników i funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, której przewodniczył ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc. Podniosły charakter uroczystości podkreślił udział pocztu sztandarowego Krajowej  Administracji Skarbowej.

 

Po mszy świętej miała miejsce uroczysta zbiórka w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Katowicach Tatiana Pawlik w swoim wystąpieniu podziękowała pracownikom i funkcjonariuszom za codzienną pracę i służbę. Wskazała na znaczenie reformy wprowadzającej KAS w kontekście poprawy ściągalności podatków i ograniczenia „szarej strefy", która dotychczas w znaczny sposób uszczuplała wpływy budżetowe. Te wymierne skutki finansowe są efektem działania skonsolidowanej instytucji, której kapitałem są  doświadczeni i kompetentni pracownicy i funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej,  wykonujący zadania z zakresu realizacji dochodów, ochrony interesów Skarbu Państwa oraz ochrony obszaru celnego UE. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w Bielsku-Białej Roman Kucharczyk wskazał na nowoczesne narzędzia i kierunki rozwoju obsługi podatników w zakresie dostępu do informacji podatkowych i celnych.

 

Podczas uroczystości wyróżnieni pracownicy i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej otrzymali medale za długoletnią służbę oraz odznaczenia i awanse na wyższe stopnie lub stanowiska służbowe.

Organizatorem uroczystości byli: Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Katowicach i Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w Bielsku-Białej.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 02.10.2017 Data publikacji: 02.10.2017 09:47 Data ostatniej modyfikacji: 02.10.2017 09:47
Autor: Grażyna Kmiecik Osoba publikująca: Małgorzata Kostecka Osoba modyfikująca: Małgorzata Kostecka
Rejestr zmian