«Powrót

Dwie kontrole i 12 nielegalnych automatów

Dwie kontrole i 12 nielegalnych automatów

Dwie kontrole i 12 nielegalnych automatów

Sześć nielegalnych automatów do gier hazardowych stojących w pomieszczeniu.

Funkcjonariusze KAS z Rybnika po raz kolejny w tym samym lokalu w centrum Zabrza zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych. Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary.

W jednym z lokali w centrum  Zabrza przy ul. Wolności funkcjonariusze KAS z końcem listopada  br. zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Urządzenia trafiły do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. We wtorek (5 grudnia) mundurowi przeprowadzili ponownie kontrolę w tym samym lokalu. I ponownie ujawnili 6 maszyn, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Nielegalne automaty, jako dowód w sprawie, zajęto do postępowania karnego-skarbowego.

Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.