«Powrót

Dopalacze w przesyłkach pocztowych

Dopalacze w przesyłkach pocztowych

Dopalacze w przesyłkach pocztowych

Radiowóz z napisem Słuzba Celna.

Funkcjonariusze KAS w Częstochowie ujawnili środki zastępcze tzw. dopalacze w przesyłkach pocztowych. Podejrzany o wprowadzenia na rynek 32-latek został tymczasowo aresztowany.

W ramach prowadzonych działań kontrolnych przesyłek pocztowych funkcjonariusze KAS zabezpieczyli kilkanaście woreczków strunowych z białym proszkiem oraz kryształkami w kolorze białym, żółtym i różowym. Informacje o podejrzanych przesyłkach przesłali policjantom z Częstochowy.

Mundurowi pojechali do jednego z mieszkań w Częstochowie, gdzie miały znajdować się spore ilości narkotyków. Podczas przeszukania śledczy zabezpieczyli przeszło 200 gramów różnych substancji. Wstępne testy wykonane przez mundurowych wykazały, że są wśród nich marihuana, metaamfetamina i tabletki ecstasy. Podejrzany o ich posiadanie i przygotowanie do wprowadzenia na rynek 32-latek został zatrzymany. Po przesłuchaniu w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa - Południe został doprowadzony do sądu. Najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.