«Powrót

Akcja w centrum miasta

Akcja w centrum miasta

Akcja w centrum miasta

Kolorowy ekran automatu do gier hazardowych.

Funkcjonariusze KAS wspólnie z katowickimi policjantami zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier hazardowych. Akcja miała miejsce w centrum Katowic.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Katowicach uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ulicy  Mickiewicza mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej postanowili dokładnie sprawdzić lokal. Na miejscu okazało się, że dostęp do pomieszczenia jest strzeżony. W wyniku kontroli lokalu mundurowi zabezpieczyli 6 nielegalnych maszyn do gier hazardowych. Urządzenia trafiły do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej.Trwa ustalanie strat, jakie poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością. Zabezpieczone automaty stanowią dowód w sprawie karnej skarbowej prowadzonej przez Śląski Urząd Celno-Skarbowy.

Z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale wyłącznie takich, które są prowadzone przez państwo (czyli jest to działalność objęta monopolem państwowym). Wykonywanie tego monopolu powierzono jednoosobowej spółce Skarbu Państwa, powoływanej lub wskazywanej w tym celu przez Prezesa Rady Ministrów.Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna lub kara do 3 lat więzienia.