«Powrót

Wtorkowe szkolenia z JPK_VAT

Wtorkowe szkolenia z JPK_VAT

Wtorkowe szkolenia z JPK_VAT

Jesteś mikroprzedsiębiorcą? Nie wiesz co to JPK_VAT? Przyjdź a dowiesz się więcej.

W każdym urzędzie skarbowym w listopadowe wtorki będzie można uzyskać pomoc i porady z zakresu Jednolitego Pliku Kontrolnego. Akcja skierowana jest w szczególności do mikroprzedsiębiorców – to oni bowiem od 2018 roku dołączą do grona podmiotów objętych obowiązkiem wysyłania JPK_VAT.

W Katowicach dotyczy to ponad 10.000 przedsiębiorców.

W każdy wtorek listopada o godz. 13:00 w Drugim Urzędzie Skarbowym w Katowicach Sali na II piętrze będą prowadzone specjalne szkolenia, podczas których będzie można dowiedzieć się czym jest Jednolity Plik Kontrolny, jak go wygenerować i wysłać oraz jak uniknąć błędów w jego przygotowaniu.

Rezerwacji miejsca oraz ewentualnego zgłoszenia pytań lub wątpliwości dot. tematu JPK_VAT można dokonywać telefonicznie lub mailowo:

  • tel. 32 358 16 81
  • e-mail: us2417@sl.mofnet.gov.pl

JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Informacje do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych firmy. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,6 mln mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT (czyli rejestr sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłają ją fiskusowi jako JPK_VAT.

Ci z nich, którzy zdecydują się na przesyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego jeszcze w tym roku (za październik, listopad, grudzień 2017), będą mogli liczyć na szybszy zwrot VAT (czas oczekiwania zostanie im skrócony z 60 do 25 dni).

Więcej na www.jpk.mf.gov.pl

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 06.11.2017 Data publikacji: 06.11.2017 07:03 Data ostatniej modyfikacji: 06.11.2017 07:04
Autor: Cecylia Sopot Osoba publikująca: Małgorzata Kostecka Osoba modyfikująca: Małgorzata Kostecka
Rejestr zmian